Eraminerals

Naturalne kosmetyki

Kosmetyki

Obowiązki względem swojego ciała

W naszym życiu dane jest tylko jedno ciało, dlatego musimy o nie odpowiednio dbać. Ruch, dieta, wypoczynek, ale też zadbanie o skórę na jego powierzchni. Dlatego kosmetyki do pielęgnacji ciała to produkty, które powinny być stale obecne w Twojej łazience.

Oczywiście wszelkiego rodzaju drogerie, sklepy z kosmetykami prześcigają się w ofertach. Mamy do wyboru produkty droższe i tańsze, mocno reklamowane i te niszowe, oparte na nowych technologiach i te naturalne. Są one tak różne, jak różni są ludzie. Tak też je powinniśmy dobierać – w zależności od wieku, płci, upodobań, zdrowia, potrzeb i kieszeni. Pamiętajmy jednak, że to nie jedyne kryteria. Przede wszystkim nie każdy z kosmetyków jest przeznaczony do całego ciała, ale często dedykowany tylko jednej jego części.

I tak zaczynając od góry, mamy kosmetyki do twarzy. Tu szczególnie musimy być roztropni, bo ta najbardziej eksponowana część ciała jest niejako naszą wizytówką i o nią musimy szczególnie zadbać, kupując odpowiedni do wieku i rodzaju skóry, warunków atmosferycznych i zdrowotnych krem. Wcześniej dobrze jest przygotować mu miejsce specjalnym peelingiem. Na kondycję skóry doskonale wpłynie też stosowanie serum i nałożona od czasu do czasu maseczka nawilżająca lub kojąca. Specjalnego traktowania wymagają okolice naszych oczu. Wszelkie kremy przeciw opuchliznom i zmarszczkom powinny być stosowane regularnie.

Właściwie tak samo, czyli dobrze, traktujemy resztę naszego ciała, sięgając po żele, kremy, balsamy, oliwki. Dla kobiet częstym problemem jest skórka pomarańczowa na udach i pośladkach, więc codzienne stosowanie kremu na cellulit jest nieodzownym rytuałem. Odpowiednie kremy istnieją też na rozstępy czy inne niedoskonałości. Zdarza się również, że nasza skóra jest przesuszona lub poparzona słońcem. Sięgamy wtedy po nawilżające lub kojące preparaty. Nie bez znaczenia jest również, jak oczyszczamy powierzchnie naszego ciała, czyli jakie mydła i żele używamy pod prysznicem. Dobierzmy je odpowiednio. Wszystkie te kosmetyki do pielęgnacji ciała sprawią, że nasza skóra będzie jędrna, promienna i gładka, a to warunek naszego dobrego samopoczucia w każdej sytuacji.

Czasami nasze życie staje na głowie, ale zazwyczaj to nogi i stopy odpowiedzialne są za tę funkcję. Dbajmy o nie, bo wykonują ciężką pracę. Oprócz wymienionych wcześniej rodzajów kosmetyków nie wahajmy się sięgnąć po kremy, żele i maści chłodzące, które dostarczają natychmiastowego ukojenia po ciężkim dniu i zapobiegają nie tylko skórce pomarańczowej, pajączkom, żylakom, ale nawet pozwolą wymodelować delikatnie nogi. Nie wszystkie z tych preparatów możemy używać niżej – chodzi o stopy. Te muszą być codziennie szczególnie starannie pielęgnowane. Pamiętaj, że odpowiednie nawilżenie jest kluczem do zdrowych i zadbanych stóp. Najpierw jednak musisz usunąć twardy naskórek z pięt za pomocą tarki lub pumeksu, zrobić peeling, a następnie nałożyć krem, specjalny dla tej części ciała.

Nie możemy zapominać również o rękach, bo to one, oprócz twarzy, mogą o nas dużo powiedzieć. Czyli specjalny krem obecny będzie nie tylko w łazience, ale też, nomen omen, pod ręką.

Odpowiednio traktując ciało, w czym pomogą nam kosmetyki do jego pielęgnacji, będzie ono nam wdzięczne, a u innych swoim doskonałym wyglądem wzbudzi podziw.

You Might Also Like