Eraminerals

Naturalne kosmetyki

Czy warto sięgać po dezodorant w kremie?

Ludzie z reguły zaczynają dzień od porannej toalety, więc z pewnością każdy w swojej kosmetyczce posiada dezodorant, czy antyprespirant. Jedni używają kosmetyków w kulce, inni w sztyfcie, lub sprayu, lecz w ostatnim czasie w drogeriach zaczęły pojawiać się również dezodoranty w kremie. Dla wielu jest to istna nowość, dlatego nie dziwi fakt, iż zastanawiają się czym taki kosmetyk różni się od tradycyjnego dezodorantu? Czy warto klasyczny antyprespirant wymienić na naturalny dezodorant w kremie? Jak go używać i czy jest skuteczny?

Jaka jest różnica między dezodorantem, a antyprespirantem?

Pocenie to nie tylko naturalny proces, ale także jest ono potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, chłodzenia go i oczyszczania z toksyn. O tyle o ile pot sam w sobie nam, aż tak nie przeszkadza, to jego zapach jest wprost nie do zniesienia, tym bardziej po wzmożonym wysiłku fizycznym. Za tą nieprzyjemną woń odpowiedzialne są bakterie, które bytują na skórze, a także mnożą się w wilgotnych i ciepłych miejscach, czyli właśnie często pod pachami.

Dlatego, antyprespirant odpowiada za blokowanie wydzielania potu, poprzez zwężenie kanalików gruczołów potnych, co przyczynia się do zaburzeń normalnego funkcjonowania. Zawiera, także mnóstwo niezdrowych substancji, które są szkodliwe, nie tylko dla naszej skóry, ale przede wszystkim mają zły wpływ na nasz organizm. Natomiast zwykły dezodorant, który możemy dostać w sklepach kosmetycznych, czy drogeriach ma w zasadzie za zadanie tylko i wyłącznie zapobiegać brzydkiemu zapachowi, nie to co naturalne dezodoranty w kremie. Bowiem, ten rodzaj kosmetyku skutecznie zapobiega namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.

Jak działa naturalny dezodorant w kremie?

Dezodoranty w kremie to produkty oparte przede wszystkim na naturalnych składnikach, dzięki czemu są nie tylko bezpieczne dla skóry, ale także dostarczają jej odpowiedniej pielęgnacji i nie podrażniają. Właśnie, dlatego mogą być używane przez osoby z alergią oraz wrażliwą i delikatną skórą. Ich działanie polega na zabijaniu niepotrzebnych bakterii, zapobieganiu ich namnażaniu się i wchłanianiu nadmiaru potu.

Dezodoranty w kremie nie obciążają skóry, ani nie blokują naturalnych procesów pocenia się jak dzieje się w przypadku tradycyjnych dezodorantów, czy antyprespirantów. Jako naturalny kosmetyk nadają skórze świeżości oraz nawilżenia. Większość z nich w swoim składzie zawiera sodę oczyszczoną, która działa bakteriobójczo, olejki eteryczne, które również przyczyniają się do likwidowania gromadzonych się bakterii. Dodatkową korzyścią to składniki, takie jak masło shea, które wygładza i nawilża skórę, czy ziemia okrzemkowa powodująca oczyszczenie organizmu z toksyn i redukująca brzydki zapach.

Jak używać dezodorantów w kremie?

Dezodoranty w kremie używa się w podobny sposób jak klasyczne produkty przeciw poceniu się. Wystarczy, iż nabierzemy niewielką ilość preparatu na palec i wsmarujemy w skórę pod pachami. Taki, dezodorant możemy stosować kilka razy dziennie, lecz zazwyczaj nie ma takiej potrzeby, gdyż jego działanie jest długotrwałe. Ogromnym plusem jest to, że dezodoranty w kremie są bardzo wydajne, dlatego starczają na długi okres czasu.

Gdy, zdecydujemy się na taki rodzaj dezodorantu musimy jednak pamiętać, iż przez około dwa pierwsze tygodnie mogą nie dawać najlepszych efektów, ponieważ ciało do tego czasu było przyzwyczajone do sztucznych substancji zawartych w zwykłych blokerach i potrzeba czasu, aby wszystko wróciło do normy.

Naturalne dezodoranty w kremie to idealny sposób na pielęgnację skóry pod pachami, bo dzięki nim zapewnimy sobie nie tylko świeżość, ale także nie będziemy musieli martwić się poceniem, a co za tym idzie brzydkim zapachem, a jednocześnie nie zapchamy naszej skóry niezdrowym aluminium, które znajduje się w zwykłych tego typu produktach. Dlatego, zamieniając tradycyjny antyprespirant na dezodorant w kremie zadbamy nie tylko o swoją skórę, ale także o środowisko.

You Might Also Like